Międzywodzie


MIEJSCOWOŚĆ


Międzywodzie położone jest we wschodniej części wyspy Wolin na Półwyspie Międzywodzkim, pomiędzy Bałtykiem a Zalewem Kamieńskim – stąd nazwa wsi. W pobliżu znajduje się Woliński Park Narodowy, który umożliwia bliski kontakt z przyrodą. Nasza miejscowość położona jest w odległości 4,5 km od Dziwnowa, 20 km od Międzyzdrojów i 40 km od Świnoujścia. Międzywodzie to kameralna miejscowość wypoczynkowa, na terenie której znajduje się rozwinięta baza wypoczynkowa, rekreacyjna i rehabilitacyjna. Podczas sezonu można korzystać z wypożyczalni skuterów, rowerów, gokartów, a także z automatów z grami wideo i bilarda. W miejscowości funkcjonują liczne punkty gastronomiczne, sklepy spożywcze, kioski oraz stoiska. Największym atutem naszej miejscowości to szeroka i piaszczysta plaża, wspaniały mikroklimat oraz trasy rowerowe i piesze.


PLAŻĄ KĄPIELISKA


Położenie Międzywodzia sprawia, że woda w morzu jest tu cieplejsza niż w innych rejonach wybrzeża. Na plażę wchodzi się przez średniej wielkości wydmy, w zachodniej części jest specjalny zjazd dla niepełnosprawnych. Plaża jest szeroka i czysta obejmuje 600 m linii brzegowej od ul. Westerplatte do ul. Szkolnej, strzeżona przez ratowników WOPR. Niedaleko głównego wyjścia na plażę znajduje się kompleks dyskotekowo-barowy. Miejsce to jest idealne także na brzydkie dni. Dzięki szklanemu wiatrochronowi można przyjść pooglądać morze nawet w czasie sztormu.


ATRAKCJE TURYSTYCZNE


Miłośnicy wypoczynku na piasku znajdą u nas czyste plaże nad czystą wodą. Natomiast zwolennicy relaksu i wędkowania oraz amatorzy sportów wodnych mogą korzystać tu z wód Zatoki Kamieńskiej. Atrakcyjność turystyczna naszej miejscowości umożliwia także uprawianie czynnych form wypoczynku. Dla rowerzystów jest ścieżka rowerowo-piesza, która przebiega po istniejącym czerwonym szlaku turystycznym, długość ścieżki wynosi 27,5 km. 

Kreator stron internetowych - przetestuj